Átadták a megújult Tiszaparti sétányt. Elkészült Szolnok legnagyobb árvízvédelmi fejlesztése. A beruházás -a biztonság mellett- egyéb, soha nem látott lehetőségeket is rejt.
Ma már csak egy 8 méternyi szakasz emlékeztet arra, hogy milyen volt régen a Tisza parti támfal. A lebontott 1934-től, 80 éven keresztül szépítette és védte a várost az áradások idején. Az új támfalat mintegy 2 évvel ezelőtt kezdték építeni. Ez 60 centiméterrel magasabb az elődjénél, meghaladja az eddig mért legmagasabb, 1041 centiméteres vízszintet.
A megyeszékhely legnagyobb árvízvédelmi beruházása elkészült, és ezzel együtt bővült a település kerékpárút hálózata is.
A réginél esztétikusabb és szélesebb sétányhoz magasabb és biztonságosabb támfal tartozik. A Tisza felőli oldalán néhol a rézsűt lelátószerűen alakították ki, így rendezvények idején ott ülve nézheti a közönség az eseményeket. A beruházás fontos -mondta Szalay Ferenc polgármester, hiszen az árvíz elleni védekezés hosszabb távon mindig többe kerül, mint a megelőzés, a biztonság megteremtése. Így volt ez 1999-ben, 2000-ben és 2006-ban is.
Jász-Nagykun-Szolnok megye 2/3-a árvízzel veszélyeztetett terület. A térségben sokszor egyszerre van jelen az aszály és a víztöbblet. A gátak és tározók megépítésével biztonságosabbá és szabályozhatóbbá tehető az ár- és belvíz időszaka.
Az ünnepség részeként szalagátvágással adták át a sétányt a nagyközönségnek.
Az ünneplők ezt követően lesétáltak a gát vízoldali részéhez, ahol egy dísz tábla tanúskodik arról, hogy az elmúlt századokban milyen vízszintek veszélyeztették a várost. Az eddig mért legmagasabb jel is a most átadott támfal teteje alatt látható.