Mintegy 8000 éves ház maradványait fedezték fel a régészek az M4-es autópálya nyomvonalán Törökszentmiklós közelében. A kutatás vezetője, Dr. Kertész Róbert régész úgy fogalmazott: a Kárpát-medence legjelentősebb lakóépületének feltárást végzik a szakemberek. Az egyedülálló háznál a régészek megtalálták az újkőkor és a neolitikum, de réz és bronzkori emberek nyomait is.
Több mint egy hónapja kezdett el dolgozni egy régészcsoport az épülő M4-es autópálya nyomvonalán. A szakemberek már a kutatások elején felfedezték a Kőrös kultúra lakóépületét, a feltárás során pedig bizonyítást nyert, hogy valóban egy leégett ház maradványaira bukkantak.
Ezen kívül találtak kőpengéket, cserépedényeket, kecskekoponyát, de még emberi maradványok is felszínre kerültek Törökszentmiklós határában. A Kárpát-medencében egyedülálló lakóháznál a régészek megtalálták az újkőkor és a neolitikum, de réz és bronzkori emberek nyomait is. A ház feltárása során előkerült egy olyan különleges faldarab is, amiben egy ujjal besimított minta látható, mely a Kárpát-medence jelenleg ismert legrégibb faldísze.
Az épület pontos korát még nem tudták meghatározni, de számítások szerint körülbelül 8 ezer éves lehet. A ház akkor a lehetett körülbelül, mint egy mai parasztház- árulta el dr. Kertész Róbert. Majd hozzátette, mivel az épület tűzvészben pusztult el ezért, még sok leletre számítanak.