Vízen, úton, sínen. Ezzel a címmel nyílt kiállítás a Jász-Nagykun-Szolnok Megyei Levéltárban. A tárlat a megye közlekedéstörténetét mutatja be, korabeli tárgyak, dokumentumok és makettek segítségével.
Szolnok földrajzi adottságai végett különleges közlekedési szerepkörre hivatott. A szárazföldi és vizitutak találkozása már a honfoglalók megtelepedésében is nagy jelentőséggel bírt, az Alföldet átszelő transzverzális út pedig évszázadok óta a szállítmányozás fő csapásiránya. A Tisza az Árpád kor óta a só és faúsztatás révén, 1930-tól pedig a gabonaszállításban töltött be fontos szerepet. A 19. században a vasút megépítése Szolnok megyeszékhellyé válásának egyik kulcsmomentuma volt, hiszen a város ezt követő gyors fejlődése közlekedési-ipari csomóponttá emelte és az egyik legnagyobb foglalkoztatójává vált. A közúthálózat a 20. század elején kapott nagyobb lendületet, csakúgy, mint a repülés, ami a második világháború után újra meghatározó szerepet kapott.
Szolnok az országban egyedüliként közúti- vasúti- és légi csomóponttá vált – zárta szavait Fülöp Tamás. A minden igényt kielégítő kiállítás negyed évszázados kutatómunka eredménye.
18 forintos buszjegy, 200 forintos bérlet, a megye 1947-es közúti hálózatának térképe, több évtizede közlekedő buszok makettjei, különböző szállítási dokumentumok mind megtalálhatóak.
A kiállítás foglalkozik a hajózással, a közúti és a vasúti közlekedéssel. A jövőben egy újbóli hasonló tárlat pedig könnyedén bővülhet akár már a légi közlekedéssel is.