A Tisza- tó is felzárkózott biztonságos nagy tavaink közé. A viharjelző rendszer működéséről tartottak tájékoztatót Poroszlón. Mint elhangzott, jelenleg 5 állomáson biztosítják a szolgáltatást.
2009- óta nem követelt áldozatot a Tisza- tó. Holott a 127 négyzetkilométer kiterjedésű vízfelület hazánk legzegzugosabb- éppen ezért legnehezebben átlátható- így biztonsági szempontból is kockázatot rejtő tava. Tudják ezt a vizet felügyelő rendőrök és a turisztikai szakemberek is, akik éppen ezen értéknek is tekinthető adottság kiaknázásán fáradoznak.
Az ide érkezők azonban szeretnék biztonságban tudni magukat. Ehhez járul hozzá a viharjelző szolgálat, melynek legfontosabb eszközét a mai sajtótájékoztatón Dr. Tollár Tibor tűzoltó dandártábornok, a Katasztrófavédelmi Főigazgatóság gazdasági főigazgató- mutatta be.
A magyarországi viharjelző szolgálat 1934 július 8- án indult a Balatonon. A 80 éve bevezetett rakétás rendszert a fényjelzők felszerelése követte. A Tisza- tavon 2009- ben kezdődött meg a rendszer kiépítése. Először kettő, majd 2012- ben további három berendezést helyeztek működésbe. Az információkat az Országos Meteorológiai Szolgálat biztosítja, ám időközben Budapestről Miskolcra került a Tisza- tavi rendszer működtetése. A viharjelzők működése- fogalmazott a Tiszai Vízirendészeti Rendőrkapitányság vezetője- nagyban hozzájárul a hatékony megelőzéshez. A tónál megfordulók számát a vendégéjszakákból próbálták először kikalkulálni.
A Poroszlón, Újlőrincfalván, Sarudon működő egy- egy és Abádszalókon üzembe helyezett két fényjelző azonban még nem elegendő a teljes biztonság szavatolásához. Ezért is remélik az érintettek, hogy tovább bővíthető a rendszer a jövőben.