A megye keleti részének újraiparosítása is szerepel az új uniós pénzügyi ciklusra előirányzott stratégiában. A megyei közgyűlés mai ülésének több napirendi pontja is kapcsolódott a térség jövőjét meghatározó tervekhez. A képviselők az Észak- Alföldi Regionális Fejlesztési Ügynökség beszámolóját is meghallgatták.
Új esélyeket teremt a térségben is a 2014- 2020 közötti új uniós pénzügyi ciklus, melynek során az előzetes számítások szerint mintegy 52 milliárd forintot használhat fel összesen Szolnok városa, a megye és a járások. Az említett összeghez adódhatnak még az ágazati minisztériumok forrásai, melyek a helyben megnyilvánuló lobbierőtől is függenek. A megyei közgyűlés mai ülésén ek több napirendi pontja is kapcsolódott a térség jövőjét meghatározó tervekhez.
A kormány a korábbi 16- ról, 60%- ra szeretné emelni az iparfejlesztést és munkahelyteremtést szolgáló beruházásokra fordítandó források arányát. E- mellett az idegenforgalom is prioritást élvez. A képviselők jóváhagyták a megyei közgyűlés környezetvédelmi tevékenységéről szóló beszámolót, mely az infrastruktúra fejlesztéssel is összefügg.
A képviselők jóváhagyták a megye parlagfűmentesítési stratégiáját is. A tevékenység koordinálást idén hatodik éve vállalja a megyei közgyűlés, harmadik éve immár a Vidékfejlesztési Minisztérium támogatásával. A dokumentumból kiderül, hogy továbbra is az önkormányzatok és a helyi civil szervezetek bonyolítják le a településekre szabott teendőket és akciókat.