Az utódállamoknak van még mit tenniük a múlt elítélése terén, hangsúlyozta a Kommunizmus Áldozatainak Emléknapja alkalmából rendezett koszorúzás szónoka. A Tisza Szálló falán elhelyezett emléktábla 2004- óta hirdeti az ártatlanul elhunyt szolnokiak neveit.
36 nevet véstek a Tisza Szálló falán elhelyezett emléktáblára. A kommunizmus áldozatai, a rendszer helyi üldözöttjei azonban ennél jóval többen voltak. A rájuk emlékezők ma számba vették az okokat és a következményeket, melyek súlyos teherként nehezednek a közelmúlt történetére.
Van viszont értéke- hiszen minden kioltott élet maga egy figyelmeztetés folytatta a Szolnoki Ökumenikus Lelkészkör nevében Kómár István plébános, aki Dr. Bene Ildikó országgyűlési képviselőnek adta át a mikrofont. A politikus az utódok felelősségét hangsúlyozta a múlt helyes megítélése okán.
A kommunista diktatúrák áldozatainak emléknapját 2000 június 13- án foglalták törvénybe. A mementót Kovács Béla, a Független Kisgazdapárt főtitkárának 1947- ben történt letartóztatása és jogellenes elhurcolása adta. Az idei, szolnoki tisztelgés zárásaként a város, a megye, a kormányhivatal, a pártok és civil szervezetek, valamint magánszemélyek helyezték el a megemlékezés koszorúit.