Szolnoki győzelem a Kecskemét ellen

Lejátszotta első felkészülési mérkőzését a Szolnoki MÁV-Stadler Rail FC másodosztályú labdarúgó csapata. A kék-fehérek az első osztályú Kecskemétet fogadták és izgalmas mérkőzésen 4-3-ra le is győzték esélyesebb ellenfelüket.

Miközben a csapat otthonául szolgáló stadion az ütemtervnek megfelelően épül, a másodosztály jelenlegi ötödik helyezettje is munkához látott. A téli felkészülési mérkőzések sorát az első osztályú Kecskemét ellen nyitotta a szolnoki gárda. A kezdőben helyett kapott a Diósgyőrből kölcsön vett 20 esztendős Csirszki Martin. Alig kezdődött el a találkozó, máris gólt szerzett a látogató. A második percben Csillag Dáriusz juttatta vezetéshez az KTE együttesét. A folytatás kiegyenlített játékot hozott, mind a két csapatnak voltak lehetőségei, de egyik háló sem rezzent meg. A 35. percig. Ekkor Nagy István remek szólója után Csirszki juttatta kapuba a labdát. Erre gyorsan válaszoltak a narancsmezesek, szabadrúgásból szereztek újra vezetést. Még az első félidőben egalizált a Szolnok, egy szögletet követően a 16-oson belül kecskeméti kezet ért a játékszer, a büntetőt pedig a szerződését napokban meghosszabbító Vári Barnabás értékesítette. A félidőben 6 helyen változtatott csapatának a hazaiak vezetőedzője. Szolnoki rohamokkal kezdődött a második 45 perc, de hiába a lehetőségek, egy gyors kontra után újra a vendégeknél volt az előny, 2-3. Továbbra is a MÁV volt aktívabb, mezőnyfölénye pedig a 85. percben érett góllá, szép összjáték végén Galambossal lőtt a kapuba. A hátralévő percekben már a győzelemért hajtott a Szolnok, ami Zsolnai fejes góljával meg is született. Egy jó iramú mérkőzésen a hazai csapat 4-3-as sikert aratott.
A csapat legközelebb szombaton újra hazai pályán játszik edzőmérkőzést. 11 órakor a Hatvan együttese érkezik a Tiszaligetbe.