Folytatódik a munka a Tisza-tó modernizálásának érdekében. Első lépésként a szabadstrandokat korszerűsítik, majd turisztikai, gazdasági és infrastruktúra fejlesztések következnek. A régió egységesen valósítja meg terveit, így egy összehangolt stratégia mentén sikeresebbek lehetnek a települések, mintha egyedül fejlesztenének.
Az ország teljes területéről és külföldről érkező horgászok mellett a kerékpáros kirándulók körében is egész évben népszerű célpont a Tisza-tó – hangzott el a konferencián.
Farkas Zoltán Tibor alelnök úgy fogalmazott: “2017 októberééig 30 ezer kerékpáros látogatta meg a Tisza-tavat és nagyon fontos elmondanunk azt is, hogy 150 ezer telepített ponty került a Tisza-tó vízébe.”
A tavat és környékét idén minősítették kiemelt turisztikai régióvá. A mai konferencián több szakmai szervezet, a többi között a rendőrség, a vízügy, a települések önkormányzatainak vezetői, a Tisza-tavi Sporthorgász Kft., és a Hortobágyi Nemzeti Park képviselői hangolták össze a következő évek fejlesztési terveit. A tanács célja, hogy az ökológiai egyensúly megőrzése mellett elsősorban turisztikai, infrastrukturális és gazdasági fejlesztéseket valósítsanak meg közösen. A többi között meg kell akadályozni a tó feliszapolódását, a sulyom túlszaporodását, de a strandokat és csónakkikötőket is fejleszteni kell, illetve modern szálláshelyeket kell építeni a közút-, és kerékpárút hálózat fejlesztése mellett. –
mondta Kovács Sándor.
“”Ha nem figyelünk a környezetre, akkor nem lesz vonzó a nyugati turistáknak, ha nem fejlesztjük az infrastruktúrát, a turisztikai infrastruktúráját, akkor pedig azt az időszakot fogjuk megélni, amit a kétezres évek elején, hogy azok a turisták is, akik szerették a Tisza-tavat el fognak innen pártolni. A munka megkezdődött, a munka továbbra is folyik, elhatároztuk, hogy együtt lépünk fel, közösen lépünk fel és a kormányzat elé is közös fejlesztési elképzeléseket teszünk le.”” –