Újabb 150 mázsa ponttyal lett gazdagabb a Tisza szolnoki szakasza. A vízkezelő az idei telepítési program zárásaként ennyi halat telepített ma. A pontyok túlélési esélyei kifejezetten jók, és várhatóan jövő nyár végére-ősz elejére a fogható mérethatárt is elérik.
Tömlőkön keresztül engedték a halakat a Tiszába a szolnoki sólyánál. A 2-3 nyaras, elsősorban pikkelyes pontyok a Közép-Tisza-Vidéki Horgászegyesületek Szövetsége idei utolsó haltelepítésének részeként kerültek a folyóba ma délelőtt.
“Megközelítőleg 150 mázsa lesz. A napokban fejeztük be az Ecsekfalvi Halászatból szintén egy 130 mázsás telepítést. Ezeknek a halaknak a túlélése szinte 100 százalékos és úgy gondolom, hogy a jövő esztendőre nézve ezek a két nyaras halak a jövő évben igen szép eredményekkel kecsegtethetik a horgászokat.” – mondta Fialka György Közép-Tisza-Vidéki Horgászegyesületek Szövetségének elnöke.
A szövetség az elmúlt két évben elsősorban a pontyállomány bővítésén dolgozott, ennek az az oka, hogy a legtöbb horgász még mindig erre a fajra horgászik a legszívesebben. Az egyesület emellett jelentős mennyiségű süllőt és kecsegét is kihelyezett az élő Tiszába idén.
“Az évet a tervezetthez képest túlteljesítettük. Megközelítőleg 650 mázsa ponty, illetve ponty-egyenértékű hal került a folyó Tiszába, amely úgy gondolom, hogy az eddigi időszakhoz képest minden eddigi idők legnagyobb haltelepítési évét zárhatjuk ebben az évben.” – mondta az elnök.
Fialka György úgy fogalmazott: A horgászok visszajelzései a telepítési programmal kapcsolatban egyértelműen pozitívak. Emellett a szövetség összes mutatója emelkedést mutat a korábbiakhoz képest, a többi között a taglétszám is 20.000-re emelkedett az előző éveket jellemző 15.000-ről.