300 éves a szolnoki partos kápolna. A műemlék jellegű épület Szolnok legrégibb építészeti emléke, mely ma is épen tölti be szerepét. Az évforduló alkalmából Máthé György esperes celebrált ünnepi szentmisét vasárnap délután, a Kápolnában.
Sarlós Boldogasszony szentélyét egy Kilian nevű német építtette Leslie Vilmos váci püspök 1717. október 12-én kelt engedélyével. Az egykori puskapormalom dombján álló — ezért “partos”” —
kápolnát 1799-ben újjáépítették a város közköltségén. Sokáig ezt az évet tartották az építés idejének. A háborúkat és forradalmakat is megélt, többször felújított kápolnát az éledező görög katolikus közösség kapta meg, mely az általuk végzett újabb renoválás óta régi szépségében tündököl. 2006-ig naponta volt liturgia a kápolnában. A görög katolikus templom megépítése után, újra a római katolikus egyházé a műemlék jellegű épület, melyben rendszeresen tartanak szentmisét is.
“”Minden vasárnap van szentmise, délután három órakor egy diakónus atya jár ki és igeliturgiát tart. De vannak jelesebb napok, karácsony első napja, húsvét első napja és július másodika, nagyboldogasszony emléknapja, ilyenkor mindig ünnepi szentmisénk van. “” – mondta Máthé György esperes, plébános.
A Partos kápolna megépítésének 300. évfordulója alkalmából Máthé György tartott ünnepi szentmisét vasárnap délután. A lelkész szólt az épület történetéről is. Mint elhangzott: A kápolna teljes felújítása 1993-ban történt: a tetőszerkezet faanyagát Máriapócsról, az 1991-es pápalátogatásra emelt tábori oltárból kapta az egyházközség. A felújításokat Jaczkó György görög katolikus parókus szervezte és végeztette. Számos hívő ma is rendszeresen látogatja a kápolnát, mely búcsúi és szentmiséi méreteiben és külsőségeiben szerények, ám annál bensőségesebbek. “