A legtöbb társasház földszintje és magasföldszintje között lehetetlen a közlekedés a mozgáskorlátozottak számára. Így van ezzel Jenő bácsi és felesége is. A probléma megoldása érdekében lépcsőliftet szeretnének felszereltetni, de a folyamat végét nem látják a kormányrendeletek és paragrafusok útvesztőjében.
13 éven keresztül egy fából készült feljárón tolta fel feleségét a magasföldszinti liftig. Az idős úr térdműtétje óta azonban már nem tudja ezt megtenni.
“A liftünk a magasföldszintig közlekedik csak, nekem a földszint és a tényleges lift közötti, illetve a tényleges magasföldszint között a 8 lépcsőt kell megoldanom. Nekem ez egy olyan akadály, amit nem tudok megoldani.” -mondta Dr Sipos Jenő.
Ahhoz, hogy az engedélyeztetési folyamat elinduljon, először is a társasház lakóközösségének beleegyezésére volt szükség.
” A lakótársak egyöntetűen, határozatban elfogadták, hogy támogatják ezt a kérdést, nem gördítenek ellene akadályt, én itt köszönöm meg mindenkinek a hozzájárulását ehhez.”
Jenő bácsiék hosszadalmas procedúra elé néznek, hiszen a lépcsőemelő üzembe helyezése épp olyan komplikált, akár egy többemeletes társasházi lift engedélyeztetése.
Viczián Pál a Lordok Háza Társasház közös képviselője vette át a szót:
“Mindenféle terveket, elektromos kapcsolási rajzot, létesítési rajzot, helyszínrajzot stb, ezeket be kell adni. A lift gépnek az összes dokumentumát, magyarországi certifikációját.”
Jenő bácsi állja a szerkezet 370 ezer forintos költségét, de élethelyzetéből adódóan az engedélyeztetéshez szükséges dokumentumokat nem tudja beszerezni. Megkeresésünkre a Mozgássérültek Jász-nagykun-Megyei Szervezete szakmai segítséget ajánlott fel az idős házaspárnak.