Naponta több ezer utas használja és több száz szerelvény köztük nemzetközi-, InterCity-, és teher vonatok is áthaladnak a karcagi vasútállomáson. Az épületet állaga az elmúlt évtizedekben jelentősen leromlott, ezért idén 310 millió forintból korszerűsítették. A többi között liftet, aluljárót építettek, illetve a sínpályát és a biztosító berendezéseket is kicserélték. A vidékfejlesztési program részeként megvalósuló beruházással jelentősen nő az utasok biztonság- és komfort érzete, illetve a mezőgazdaság és a régió termelőinek versenyképessége.
Pécs, Balatonszentgyörgy, Balatonfüred, Kaposvár és Keszthely után tegnap átadták a felújított karcagi vasútállomást.
“Felismertük a fejlesztések szükségességét és nem félünk megvalósítani azokat.”
A 2016 augusztusában kezdődött fejlesztés keretében a többi között a fűtési rendszert, a vizes blokkokat, a várótermeket, a külső-, belső szigeteléseket és a tetőszerkezetet is felújították, valamint új utastájékoztató rendszert és buszfordulót is építettek.
“Az épületet 310 millió forintból felújítottuk a pincétől a padlásig. Ebből az összegből nem csak az utasok kényelmét szolgáló tereket, hanem a szolgálati helyiségeket is újjávarázsoltuk, mert a minőségi szolgáltatás-nyújtás alapja a kulturált dolgozói környezet.” – mondta Dávid Ilona a MÁV Zrt. elnök-vezérigazgatója
A magyar kormány stratégiai ágazatként tekint a vasúttársaságra és a fejlesztések a modern európai állomásfejlesztési trendeknek megfelelően valósultak meg.
“Ennek az épületnek a funkciója, a jövője is biztosított”
A vasúttársaság épületeinek energetikai korszerűsítése, valamint a környezetbarát vasúti közlekedés fejlesztése jól illeszkedik a Földművelésügyi Minisztérium 2010-ben meghírdetett 10 éves programjába, amely célja a helyi termékek szállításának és piacra jutásának segítése, valamint a környezetterhelés csökkentése.
Fazekas Sándor, földművelésügyi miniszter kiemelte: “Egy város, egy térség csak akkor lehet eredményes, ha eleven közlekedési kapcsolatai vannak, hogyha azok a kor színvonalán állnak, akkor tudjuk elérni a nagyvárosokat, akkor tudnak hozzánk jönni a turisták, akkor tudjuk lebonyolítani a személyforgalmat és a teherforgalmat is, hiszen itt a nagykunság termékének a piacra jutásáról is szó van.”
A MÁV felújítási programja folytatódik, hamarosan megkezdődik a kisújszállási és püspökladányi állomások korszerűsítése.