A város több pontján is érdekes kiállításokkal, programokkal, tárlatvezetésekkel várta az érdeklődőket a Kulturális Örökség Napjai rendezvénysorozat. Volt restaurátorműhely látogatás, tabáni séta és különleges találkozó is.
A Milléren a Szabadtéri Vízügyi Múzeumban délelőtt és délután is bemutatták a látogatóknak a Közép-Tiszavidék vízügyi múltját.
Kovács Ferenc a Milléri Szabadtéri Vízügyi Múzeum tárlatvezetője elmondta:
-“A vízgazdálkodásnak a múltját , minden mozzanatát föl lehet fedezni. Ha csak az épületen kívül megyünk, ahol zsilipek vannak, a Tisza völgy legrégebbi zsilipe itt található, a régi gőzgépeket megtaláljuk a szivattyútelepen. ”
A szolnoki múzeumi kínálatban is egyre nagyobb szerepet tölt be a tárlat.
-“Reméljük, hogy minél nagyobb szerepet fog betölteni, hiszen mióta megnyílt a reptéri múzeum, azóta hetente többször is jönnek ide a Millérre is látogatók. Ezt szeretnénk évek múlva olyan színvonalúra hozni, hogy országos hírű legyen”-folytatta a tárlatvezető.
Látható itt régi technológiával működő zsilip, mederkotró és gőzgép is, melynek működéséről is mesélnek az érdeklődőknek. A Damjanich János Múzeumban szombaton délután azokat várták, akik a Tabánban éltek vagy a Sipos téri iskolába jártak. Az egykori Tabán installációját is megcsodálhatták a résztvevők, majd felidézték a múltat.
Ecseki László:
-“Ott nőttem fel 1948-óta kerültünk oda a környékre, és oda jártam a Sípos téri iskola, úgy hívták, hogy a tabáni műegyetem, csuda rossz gyerekek jártak oda, szabadon jártak keltek, tehát nem volt ott törvény .”
Fodor György hozzátette:
-“Nem voltak utcák,hanem csigavonalban, és nem volt páros-páratlan , Tabán 1,2,3,4 , így, meg így..és aki idegen bejött nem biztos hogy kitalált ezt most komolyan mondom, mi számunkra hihetetlen volt, hogy bejött valaki, és mindig ugyanoda tért vissza, ment egy után, aztán visszatért ugyanoda, és aztán azt mondta:segítsünk már mert nem tud kimenni a Tabánból.”
Abban mindannyian egyet értettek, hogy a Tabán egy fogalom. Galéria felújítása miatt egy részleges tabáni tárlatot is megnézhettek a résztvevők, melynek kibővített, tabáni mesterségeket, térképeket, életképeket felvonultató teljes változatát a Galériában nézhetik majd meg később.