Még mindig szakemberhiány jellemzi a pedagógiai szakszolgálatokat, elsősorban logopédusra, pszichológusra és gyógytestnevelőre volna szükség- hangzott el a Jász-Nagykun-Szolnok Megyei és a Fejér Megyei Pedagógiai Szakszolgálat közös szakmai napján. Annak ellenére, hogy évek óta küzdenek ezzel a problémával, munkájukkal egyre elégedettebbek nemcsak a szülők, hanem a pedagógusok és a gyermekvédelmi szakemberek is.
2016-ban kötött szakmai megállapodást a Jász-Nagykun-Szolnok Megyei és a Fejér Megyei Pedagógiai Szakszolgálat, elsősorban a tapasztalatcsere céljából. A mai szakmai napon a 2016/2017-es tanévet értékelték, sikereiket és nehézségeiket osztották meg egymással. A Szolnok megyei szakszolgálatnál jelenleg 181-en dolgoznak, ám további szakemberekre volna szükség.
“Rengeteg energiát fektettünk a szakember utánpótlásba, azon a területen komoly nehézségeink voltak, logopédiai és pszichológiai területen, ugyanakkor a szakmai sikereink jóval számosabbak, a folyamataink egységesültek, lerövidültek a várakozás idők, és a kliensi elégedettségi mérés a maximumhoz közeledik.” – mondta Csibi Enikő főigazgató.
Vagyis a szülők, a köznevelési intézmények vezetői és pedagógusai, a gyermekvédelemmel foglalkozó szakemberek elégedettek a szakszolgálatok tevékenységével megyénkben. Ugyanez mondható el a Fejér megyei intézményről is, ahol szinten szakemberhiánnyal küzdenek, mondta Dr. Mile Anikő, főigazgató.
“Ebben az évben a nagyobb városokban például Székesfehérváron és Dunaújvárosban sikerült több logopédust is felvennünk, de vannak olyan hátrányos helyzetű járásaink, ahová egyetlen szakembert sem sikerült 2013 óta a szakszolgálat megalakulása óta szereznünk.”
A szakmai napon a két szakszolgálat tagintézményeinek vezetői vettek részt. A délelőtti tanácskozást kulturális programok követték, sőt a Reptárba is ellátogattak a meghívott vendégek.