A világon negyedikként lett 8 danos karatemester Furkó Kálmán. Az övfokozatot a kyokushin karate világszervezet a majdnem 50 éve tartó elhivatottságért és teljesítményért ítélte meg a harcművészet egyik emblematikus alakjának.
Még csak a korábban megszerzett dan diplomák lógnak az edzőterem falán, de hamarosan Furkó Kálmán 8 dant bizonyító oklevele egészíti ki a sort. A magyar harcművészet egyik kimagasló alakjának a címet a 6. súlycsoportos világbajnokságon ítélték meg Kazahsztánban.
A Shinkyokushin Világszervezet, öv vizsgáló bizottsága megtárgyalta először azokat azokat, akiket előre soroltak, akik hasonló korúak mint én vagy fiatalabbak. Akik eredményeket értek el versenyeken és eredményesen szervezik az országukba a karate életet és támogatják a shin kyokushin kai-t, így a lista velem kezdődött, mint nyolc danra előterjesztett.” – mondta Shihan Furkó Kálmán.
A Kyokushin elsősorban nem versenykarate. Célja a gyakorló jellemének tökéletesítése, valamint a teljesítőképesség határainak feszegetése. A fokozási rendszer is Oyamahoz a stílus alapítójához kapcsolódik. Az első danra, azaz a fekete övre Magyarországon 6 évet kell készülni.
“Japánban hamarabb meglehet szerezni a kezdő öveket- nagyjából 3 év. Nálunk ez 6 év. A 3 év alatt persze minden nap edzeni kellene, szinte más nem is létezik. Más a japán mentalitás, mint az európai. Magyarországon a 6 év alatt rendszeresen kell edzésre járni, aki az edzések 75%-án részt vesz pályázhat a vizsgára.”- tette hozzá Shihan Furkó Kálmán.
Minden elnyert övfokozatnak jelentősége van, ami tovább ösztönzi az embert. Furkó Kálmán ezért a 8. dan után is folytatja azt az elhivatott munkát, amit az edzéseken és a világszervezetben végez.