Lezárult a második ütem. Kevesebb szemét került a vízbe a megyei önkormányzat és a Földművelésügyi Minisztérium jóvoltából. A “tiszta tó a Tisza- tó”” projekt összegző sajtótájékoztatóján a Tisza- tó zöld nagykövete is részt vett. ”
Zömében újrahasznosítható a szelektíven gyűjtött szemét- amit a Tisza- tó partján időző turisták hagynak maguk után. Ahhoz azonban, hogy a PET palackok, italos dobozok ne a vízbe, a partra, hanem a feldolgozóba kerülhessen ezekre a szelektív gyűjtőedényekre van szükség. A Tiszafüreden bemutatott kukák telepítésére kiírt “Tiszta tó a Tisza- tó”” projekt most lezárult második üteme 9 települést érintett. Az első ütemben 60 darab 120 literes-, a másodikban 28 darab 120 literes és 12 darab 1100 literes edényt helyeztek ki. Strandokra, kikötőkbe, horgászhelyekre kerültek a kukák, melyeket rendszeresen ürítenek- egészen őszig, a szezon végéig. A projekt révén a tó alatt fekvő folyóparti települések ivóvízminősége is javulhat.
“”A Tiszából beérkező víz minőségénél a Tisza- tóból kifolyó víz jobb és a használat mellett ez azt is mutatja, hogy a tó egészséges és mint egy jó biológiai tisztító képes megemészteni azokat a kívülről érkező hatásokat amelyek nem biztos, hogy mindig pozitívak.””
A “”Tisza- tó zöld nagykövetének”” délelőtti szolnoki beszámolóján elhangzott- a 127 négyzetkilométer kiterjedésű tó állapotának megőrzése folyamatos egyeztetést kíván. Horváth Béla szerint a környéken élők közös érdeke a párbeszéd és azon projektek támogatása, melyek közös nevezőre hozzák a turizmus és a helyben élők érdekeit a környezet megóvása érdekében. ”