Stabil és biztos gazdasági és tudományos alapokon nyugszik a Pallasz Athéné Egyetem Gazdálkodási kara. A többi között erről is szó volt azon a sajtótájékoztatón, amelyen az elmúlt tanév eredményeit, illetve a kitűzött célokat értékelte az egyetem vezetése.
Stabil és biztos gazdasági és tudományos alapokon nyugszik a Pallasz Athéné Egyetem Gazdálkodási kara. A többi között erről is szó volt azon a sajtótájékoztatón, amelyen az elmúlt tanév eredményeit, illetve a kitűzött célokat értékelte az egyetem vezetése.
A Pallasz Athéné Egyetem és azon belül a szolnoki Gazdálkodási kar határozott jövőképpel rendelkezik, illetve az intézmény költségvetése kiegyensúlyozott – hangzott el a mai sajtótájékoztatón. A szolnoki intézményben az előző év szakfejlesztésének eredményeként a Vállalkozásfejlesztési mesterképzés is elindult új szakként. A most is működő szakok mellett a tervek között szerepel a Gazdaságinformatikus szak elindítása Szolnokon, valamint a Sportközgazdász mesterszak akkreditációs anyagának összeállítása is.
“Terv született a Sportközgazdász mesterszak szakindítási kérelmének elkészítésére, illetve beadására, valamint a kecskeméti székhelyű GAMF Műszaki és Informatikai karral közösen egy gazdasági-informatikus alapszakon törik a fejüket az én munkatársaim.” – mondta az egyetem rektora
Az egyetem Intézményfejlesztési Terve 2020-ig a szolnoki karra vonatkozó célokat is tartalmazza. A többi között a kutatási potenciál bővítése és a kutatók létszámának növelése is várható. A szolnoki intézmény költségvetésének stabilizálásában jelentős szerepe volt annak az 5,4 milliárd forintnak, amelyet az EMMI biztosított a PPP konstrukcióban megépült főépület és kollégium szerződéseinek kiváltására. – mondta az egyetem kancellárja.
Finta Zita kancellár rámutatott: “A kiváltás eredményeként az előzetes számításaink alapján bérleti díj konstrukcióban mintegy 2,3 milliárd megtakarítást tudunk elérni, illetve jelentős összegű megtakarítást tudunk eszközölni az átszervezett szolgáltatások kapcsán. Ez durván, ha a hátralevő időszakot figyelembe vesszük egy 1,7 milliárd forint megtakarítást eredményez.”
Különböző pályázatokkal, illetve ösztöndíjakkal a hallgatók kedvező esetben a teljes tandíjukat ki tudják fizetni 2017-től, ebben segít a szolnoki önkormányzat a Szolnok Városi ösztöndíjprogrammal, amely keretében 10 millió forinttal támogatja a Gazdálkodási Kar jelenlegi és jövőbeli hallgatóit a 2017/2018 tanévtől.
“Nagyon fontos, hogy ösztöndíjakat tudjon fölajánlani a két város, az egyetem. A szolnoki felajánlás arról szól, hogy havi 15.000 forintos ösztöndíjat kaphatnak a szolnoki és Szolnok-térségi hallgatói ennek a szolnoki karnak, illetve különféle pályázati utakon annyi forrást össze lehet gyűjteni, hgy a tandíj egészét a pályázatból, illetve az ösztöndíjból össze lehessen rakni.” – fogalmazott Szalay Ferenc polgármester
Az őszi szemesztertől az intézmény neve megváltozik: Az elmúlt héten az Országgyűlés arról döntött, hogy a Felsőoktatási Törvény módosításával 2017. augusztus 1-től a a Pallasz Athéné Egyetem Neumann János Egyetem megnevezéssel működik tovább.