A Magyar Örökség és Európa Egyesület által felkért bírálóbizottság meghozta 86. döntését a korunk, valamint a II. Világháborút megelőző időszak legjelentősebb magyar teljesítményeinek megnevezésében. Március 25-én a Magyar Tudományos Akadémia Dísztermében a 115 éves Szolnoki Művésztelep is a díjazottak között volt.
A magyar örökség kitüntető címet bizonyító oklevelet azon magyar intézmények, csoportok, személyek kapják, akik tevékenységükkel hozzájárultak (a magyar kultúra, gazdaság, sport, tudomány, azaz) a magyar társadalom erkölcsi, szellemi felemeléséhez. Ezek együttesen alkotják a magyarság “láthatatlan szellemi múzeumát”. Ebbe a szellemi múzeumba került be szombaton Szolnok egyedi 115 éves művészkertje is. Az elismerés komoly visszaigazolás, s a hagyományok mellett a jelen eredményeinek is szól.
“Ez egy nagy támaszték, egy hitelesítő tényező, a Művésztelepen dolgozók, a Művésztelepet más városokban külföldön képviselők számára, egy olyan hitelességi támasz, ami új lendületet ad, nagyon örülünk neki! ” – mondta Verebes György Művésztelep művészeti vezetője.
A díjátadón dr Egri Mária olvasta fel a laudációt, melyben a Művésztelep sokat megélt múltját méltatva, kitért arra a minőségi munkára is, amely a szolnoki kolóniát ismét a hazai képzőművészet látóterébe emelte.
Pogány Gábor Benő a Szolnok Művészeti Egyesület elnöke így nyilatkozott: “Az amikor valaminek elismerik a létét, akármennyi varázslat is rejtőzik meg mögötte, valamiféle módon realitássá válik, és hát remélem ezek a realitások segítik majd a további évtizedek varázslatait azok számára akiknek kötődése lesz a Szolnoki művésztelephez”
Verebes György és Pogány Gábor Benő egy merített papírból készült díszoklevelet, és egy szent koronát ábrázoló aranyjelvényt vehetett át, a Szolnoki Művésztelep nevét pedig ettől kezdve a Magyar Örökségeket hordozó Aranykönyv őrzi.