A Magyar Mérnöki Kamara húszéves fennállásának ünnepségén Áder János köztársasági elnök Budapesten kiemelte : szükség van a mérnöki tudományra a jelenlegi legnagyobb társadalmi problémák, a népességrobbanás, a klímaváltozás és a vízválság következményeinek kezeléséhez, illetve megoldásához. A megyei kamara szombati kitüntetettjei is e területeken végeznek kiemelkedő munkát. Az elismeréseket a 26. Mérnökbálon adták át.
Ebben az évben az országos tisztségek mellett a Megyei Mérnöki Kamara is új elnököt, tisztviselőket választ. Ezt megelőzően a 26. Mérnökbálon adták át az Aranygyűrűs mérnök és az Év mérnöke elismeréseket. 2016-ban Guba Béla Ferenc valamint Kanizsa Lajos lettek aranygyűrűs mérnökök. Guba Béla Ferenc Mezőtúr rendezési tervében és a műemlékvédelemben is kiemelkedő munkát végzett.
“Nagyon boldog vagyok, hogy megkaptam ezt a kitüntetést és a kollégáim akik ebben részesednek, mert ők azok, akik vállalták ezt a közigazgatási munkát”-mondta Guba Béla Ferenc Aranygyűrűs Mérnök.
Kanizsa Lajos a Kodály iskola uszodájának építési munkái mellett Kőolaj és Földgázipari létesítmények, földgázvezetékek megvalósításához járult hozzá.
Kanizsa Lajos Aranygyűrűs Mérnök elmondta:
“Számomra azért is elismerés, mert egyike vagyok azoknak, akik hozzájárulnak, hogy ezeknél a legnagyobb átmérőjű vezetékeknél közreműködhettem. De ugyanígy a szlovák tranzit kiemelkedő számomra, hiszen ez országunknak a gázellátását hivatott biztosítani. ”
Ebben az évben a tiszapüspöki gabonaszárító megvalósításán dolgozik. Az Év Mérnöke Décse Sándor belvíz-és árvízvédelmi mérnök lett. Nevéhez kötődik a Duna-korzóra tervezett mobil árvízvédelmi gát tervezése is. Áder János köztársasági elnök az országos kamarai ünnepségén kiemelte szükség van a mérnöki tudományra a jelenlegi legnagyobb társadalmi problémák, a népességrobbanás, a klímaváltozás és a vízválság következményeinek kezeléséhez, illetve megoldásához. Érzik ezt a szolnoki szakemberek is.
Décse Sándor Az év mérnöke hangsúlyozta:
“A vízgazdálkodás a követező években sztár szakma lesz. A 21. század olaja a víz. Ez egyre közelebb van. A vízépítési szakma és a környezetvédelmi szakma még fontosabb lesz.”
A duális képzés ehhez nyújt segítséget.