Egy virágárus lány mesébe illő történetével, áll ma a közönség elé a Szigligeti Színház társulata. A My fair Lady a kor emberének is tükröt állít. A humoros és olykor groteszk jelenetekből felépülő musical próbája, tavaly novemberben kezdődött.
A XX. Londont eleveníti meg a Szigligeti Színház idei évadának legújabb műve, a My fair lady. A darab az utcai virágárus Eliza Doolittle és a nyelvtudós Henry Higgins történetén keresztül mutatja be az osztálykülönbségeket, és a férfi-nő kapcsolatot.
A darab, a szituáció arról szólna, hogy megtanítják beszélni, de ahhoz, hogy kulturáltan beszélj, ahhoz kulturáltnak kell lenned minden másban. Elkezdik olvastatni, műveltetni, operába járatni, lóversenyre viszik, itt azt mutatjuk meg. Ezt az egész fölsőbb életet meg kell értenie, hogy mitől van ez.- Mondta az Elizát alakító, Kertész Marcella.
Alapvetően minden emberben megvan, minden tulajdonság. A hétköznapi embereknek nem kényszerük, kötelességük, hogy elő bányásszanak magukból olyan érzéseket, olyan történeteket, amikkel esetleg nem szívesen azonosulnak. Ez a nárcizmus, ami Higginsben megvannak, és ezek a dolgok mindenkiben megvannak. Csak kellő bátorság, helyzet kell ahhoz, hogy feltárják őket.- Tette hozzá a Tóth Sándor, aki Henry Higgins-t karakterét formálja meg.
A társadalom kritikával fűszerezett My fair lady színpadra állítása, mindenkinek komoly kihívást jelentett.