Pénteken délután rendezték Szegő Gábor matematika versenyt abban az intézményben, ahol a világhírű matematikus is érettségizett. A Verseghy gimnáziumban versenyző 8.-os diákoknak biztos nem lesz meglepő a január 21-i központi felvételi matematika feladatsora.
A számok birodalmában kalandoznak épp a gyerekek a Verseghy Ferenc Gimnázium matematika versenyén. A Szegő Gáborról elnevezett megmérettetés helyszíne nem véletlenül ez az intézmény. A Kunhegyesen született világhírű matematikus a Verseghyben érettségizett 1912-ben. A 3 fordulós verseny házi feladatai után egy írásbelin mérettetek meg a gyerekek. Nem mindenki volt elégedett teljesítményével.
Mónus Gergely is közéjük tartozott.
“Kicsit jobb eredményt szerettem volna elérni, jobbra számítottam-mondta. Akadtak akiknek könnyebben mentek a feladatok. A pedagógusok szerint a szorgalom és a gyakorlás is sokat számít.
-” 23. alkalommal rendeztük meg a Szegő Gábor matematika verseny döntőjét. Ebben az évben 33 diákot hívtunk be a döntőbe. Nagyon sok helyről jöttek: Mezőtúr , Karcag, Jászberény, Szolnok, Abony. Tehát nagyon sok iskolából voltak itt diákoki és nagyon szépen szerepeltek. Közülük ketten majdnem maximális pontot értek el. Amit külön szeretné kiemelni”-mondta el Pogány Gyula a Verseghy Ferenc gimnázium igazgatója.
Õk a két hét múlva, január 21-én írandó központi felvételin biztosan nem lepődnek majd meg a számtani, mértani feladatokon. A matematikával egyébként gondolkodni tanítanak,de nemcsak oktatni, tanulni is nehéz sok esetben. Van akinek könnyen megy, nekik volt jó megmérettetés a verseny.
-“A matematika egy objektív tudomány , fehéren feketén megvan az, hogy mi az eredmény, minek kell kijönnie és ehhez el lehet jutni egy logikus úton”-tette hozzá az igazgató.
Az életben is elengedhetetlen ez a tudás. A verseny pedig nemcsak a tanulás és fejlődés miatt fontos a nyolcadikosok számára. A középiskolában ugyanis egyre több versenyhelyzettel, megmérettetéssel találkoznak majd.