Tőke, kamat, adó, bankszámla. Modern eszközökkel, élményalapú pedagógiával, játszva tanulták ma a szolnoki felsős diákok a pénzügyi tudatosságot. Az ismereteket haza is viszik, így a családokban is beszélgetnek a pénzügyekről.
A legnagyobb magyar lakossági bank alapítványa 2,5 éve járja az országot, hogy a felső tagozatos általános iskolásokat pénzügyi tudatosságra tanítsa. Road show-juk ma szolnoki állomásához érkezett.
Czeglédi Zsanett projektvezető, OTP, Fáy András Alapítvány:
“Azt tapasztaljuk, hogy már igazán kis korban érdemes elkezdeni a pénzzel való barátkozást, hogy a későbbiekben gördülékenyen tudjon haladni az életük e téren. Szoktak kapni zsebpénzt a diákok. Nagyon fontos, hogy ezzel korán megtanuljanak tudatosan bánni, mert lehet, hogy kis összegről van szó, de ha ebből is tudnak akár megtakarítani, akkor ez beépül az életükbe. “
Hogy egy befektetés mitől kockázatos, hogy mit is jelent a kamatos kamat és a jövedelem, miért jó háztartási naplót vezetni, mire jó a bankszámla és a bankkártya – ez a mai világban elengedhetetlen alap tudás. A száraznak tűnő ismeretanyagot a kiskamaszok játszva tanulták meg az eseményen.
Zsilka Zsombor:
“A pénzügyi tudatosság nagyon fontos, hogy megtanuljunk bánni a pénzzel, hogy esetleg később egy hitelt, lakás vagy autóhitelt fel tudjunk venni a bankokban. “
A felsős gyerekek többsége rendszeresen kap zsebpénzt, van azonban, ahol igény szerint adnak pénzt a szülők.
Szabó Inez:
“Nem kapok otthon zsebpénzt, de ha el szeretnék menni valahová, mondjuk moziba, akkor kérek és adnak. És ha marad meg ebből? Akkor azt megtartom és mindig spórolunk valamire.”
A gyerekek játszva tanultak, a megszerzett tudást pedig hazaviszik, amivel családtagjaikra is hatással lehetnek, hiszen a felnőtt társadalom pénzügyi tudatosságán is van mit fejleszteni.