A jász és a nagykun hagyományok jegyében újították meg a megyeháza két termét. A délelőtti átadóünnepség a megyei közgyűlés munkaterv szerinti ülését vezette föl. A képviselők ezúttal a térség vízügyi beruházásai kapcsán hallhattak beszámolót.
A jász dallamok mellett a kun miatyánk is felhangzott a délelőtti avatóünnepségen. Az 1878- ban emelt megyeháza dísztermének bejárata előtt nyíló nagykun- és jász terem az egység és a hagyománytisztelet jelképe. Felújításuk során- hangsúlyozta Dr. Berkó Attila megyei kormánymegbízott- maximálisan figyelembe vették a tradíciókat. A termek felújításában aktív szerepet vállalt a Szolnoki Szakképzési Centrum. Tanulói a festésben és az asztalos munkában vettek részt. A díszítő motívumokat pedig muzeológusok bevonásával alkották meg.
“Itt ebben az épületben együtt van az ország, együtt van a megye és együtt vannak a városok.”
Fogalmazott Hubai Imre a közgyűlés elnöke. A jász- teremeben a jász hímzés motívumai, a nagykun teremben pedig Györfi Sándor szobrászművész alkotása reprezentálja majd a tájegység karakterét…. Az avatóünnepség után kezdődött- Immár a nemrég ugyancsak felújított- Szolnok teremben a megyei közgyűlés, melynek kiemelt napirendi pontja a megye vízügyi beruházásainak összefoglalója volt. A KöTIVíZIG műszaki igazgató- helyettese Horváth Lajos a főcsatornák téli állapotáról, a Kiskörei Vizierőmű felújításáról, valamint arról beszélt, hogy a Szolnok- és Csongrád közötti védvonali munkák részét képező nyárigát áthelyezés során belügyminisztériumi döntés nyomán szociális célra használják majd föl a letermelt nagy mennyiségű fát.
“Az innen kikerülő idegenhonos fafajok kivágása során jelentős fatömeg képződött amelyet belügyminisztériumi állásfoglalás kapcsán térítés mentesen a térségben lévő önkormányzatok részére átadtunk az elmúlt időszakban.”
A Jobbikos Révi Attila a megye gazdasági programjához fűzött észrevételében kitért arra a tavaly év végi KSH jelentésre, mely utolsó helyre sorolja térségünket a megyék sorában a vállalkozások számát-, a munkanélküliséget- és a nettó béreket tekintve. A megyei önkormányzat illetékese cáfolta az első két adatot, míg a bérek tekintetében pontosnak nevezte az információt…. A térség gazdaságának erősítését célzó program kapcsán a közgyűlés elnöke tágabb kitekintésben beszélt.
“Szolnok- Debrecen- Miskolc és Nyíregyháza tengely kialakításával egy olyan kreatív fejlesztési régió látszik kibontakozóban vagy kirajzolódóban ami nagyon bízunk benne, hogy a jövőben támogatottságot kaphat és ez nem csak az iparosodottságra, hanem a fenntartható, az erőforrásokkal való fenntartható gazdálkodásra is odafigyel és azt sem szeretném véka alá rejteni, hogy én dolgozom egy olyan programon ami itt a megye erőforrásainak föltérképezésével ott ahol pazarlóan bánunk az erőforrásainkkal, vagy éppen nem használjuk ki, nem élünk a lehetőségeinkkel, vagy nem megoldó módon élünk a lehetőségeinkkel ezeknek a feltérképezése van folyamatban.”
Hubai Imre a munkára a Debreceni Egyetem és a Magyar Tudományos Akadémia munkatársait is felkérte. De a vállalkozások és a hivatalok véleményét is kikérik majd. Hangzott el a megyei közgyűlés februári munkaterv szerinti ülésén.