A turizmus fejlesztése, hajókikötők építése, természetvédelem és a gazdaság erősítése a célja annak a megállapodásnak, melyet ma írtak alá a Tisza-völgy megyéinek képviselői. A 12 megye által köttetett stratégia célja, hogy -minél több UNIÓ-s pénz lehívásával- még nagyobb lendületet adjanak a Tisza menti települések fejlődésének.
A Tisza folyó és a kultúránk is összeköt bennünket -mondta kovács Sándor a megyei közgyűlés elnöke a „Területi Önkormányzatok Nemzetközi Összefogása a Tisza-vízgyűjtő területén„ konferencia megnyitóján. 12 Tisza-menti megye képviselője tárgyalt arról, mely területeken lehetne együttműködni.
A Karsay-terv néven fémjelzett Nemzeti Vízgazdálkodási Stratégia kidolgozása folyamatban van. Ebben a Tisza is fontos helyet foglal el.
Megyénkben 2000 óta építettek árapasztó csatornákat, vízgyűjtőket, rendbe tették a gátakat, fejlesztették a Tisza-tó turizmusát, javult az ökoturizmus, de még mindig van teendő. A Duna stratégia részeként előkészítés alatt áll egy nemzetközi Tisza projekt is.
A találkozó résztvevői mindannyian konkrét ötletekkel érkeztek Szolnokra. Vajdaságban elsősorban a Tiszai hajózást és kikötőépítést fejlesztenék leginkább.
A konferencia résztvevői közös szándéknyilatkozatot írtak alá a közös munka és a Tisza-völgy fejlesztésének érdekében.