Sajtótájékoztatóval egybekötött összbírói értekezletet tartottak a Szolnoki Törvényszéken. Dr. Handó Tünde a 2014-es év értékelése mellett többek között az új kihívásokról, a 2015-ös változásokról és az igazságügyi dolgozók életpálya-modelljéről is beszélt.
Jó minőségű és időszerű munkavégzés jellemezte a Szolnoki Törvényszék munkáját – hangzott el ma a Szolnoki bíróságon, ahol a 2014-es évet értékelték. Tavaly a megyeszékhelyen a Országos Bírósági Hivatal stratégiai célkitűzéseit is megvalósították, több új intézményt vezettek be a törvényszéken, többek között gyermekbarát meghallgató szobát is létesítettek.
2014-ben alakult meg Szolnokon a tanúgondozás intézmény is, amely az ügyfelek számára a bíróság elérésében jelent könnyebbséget. A program részeként kiépült egy call-center is, amely a törvényszék illetékességébe tartozó járásbíróságokat is magába foglalja. A nyitott bíróság programban is részt vett a törvényszék, amelyet az iskolák mellett a társszervekre is kiterjesztettek. Az értekezletet megelőző sajtótájékoztatón Dr. Fazekas Sándor a 2015. január elseje óta hatályos Magyar Bírói Kar Etikai Kódexének megalkotásáról is beszélt.
A kódexet a bírák anonim módon véleményezték, így egy korszerű és széleskörű etikai iránymutatás testesül meg benne az igazságügyi dolgozók számára. Az Országos Bírósági Hivatal elnöke elmondta: a bíróságokra egyre több polgári-, illetve büntető ügy érkezik, amelyek megoldásában a törvényszékek kiemelkedően teljesítettek az előző évben, hiszen az ügyfelek nem vették észre a megnövekedett terhelést.
Elhangzott továbbá, hogy az igazságügyi dolgozók életpálya modelljének koncepciója várhatóan nyár végére elkészül, melynek megvalósításához és bevezetéséhez kormányhatározatra is szükség lesz. A modell többek között gyakornoki-, illetve ösztöndíjrendszer bevezetésével tenné vonzóbbá a bírói pályát már az egyetemeken.