A klímaváltozás okozta szélsőséges jelenségek kezelésére pozitív hatást gyakorol a Tisza-tó.
A tó és térsége folyamatosan fejlődik, a projekt része egy különleges hallépcső megépítése is. Egyebek mellett erről hallhattak ma előadást a „Velünk élő Tisza-tó„ című konferencián, a Szolnoki Főiskolán.
Az Alföld vízgazdálkodásában -különösen az aszályos években- jelentős szerepet tölt be a Tisza tó. A megközelítőleg 100 millió köbméteres víztömeg az egyetlen jelentősebb készlet a régióban, amely a csapadékszegény években felhasználható öntözésre és az ivóvíz-ellátásra is.
A vízellátás biztosításán kívül a Kiskörei víztározó a vízi- és horgászturizmusban is jelentős szerepet tölt be, ezért a komplex Tisza-tó projekt keretében Kiskörén megépült Európa legnagyobb hallépcsője, amely 1370 méteren keresztül biztosít szabad közlekedést a vízi élőlényeknek.
A hallépcső próbaüzeme 2014 októberében kezdődött. Az eddigi tapasztalatok pozitívak, hiszen a napokban már több nagyméretű csuka is átúszott rajta. Az átkelő halak a létesítmény oldalán található ablakokon keresztül bárki számára szabadon megtekinthetőek, így az országban kuriózumnak számító turisztikai látványosságot is biztosít az építmény.