Mérföldkőnek számít Szolnok rendszerváltás utáni történetében a város idei költségvetése. A büdzsében sem adósság, sem hiány nem szerepel. Arra sem igazán akadt eddig példa, hogy a költségvetést az ellenzéki képviselők közül többen is megszavazták.
„Szeretném még egyszer nyomatékosan kihangsúlyozni, hogy az utóbbi 25 év leginkább konszolidált költségvetéséről van szó 2015 évben. Ennek egy nagyon fontos eleme az, hogy a városnak egyetlen fillér adósságállománya sincs.„ – Ezekkel a gondolatokkal ajánlotta a közgyűlés figyelmébe Szolnok idei költségvetését a pénzügyekért felelős alpolgármester. Szabó István kitért arra, hogy a város 20,7 milliárd forintból gazdálkodhat, az összegből 7,6 milliárdot működésre, 8,7 milliárdot pedig fejlesztésre fordítanak. A bevételek több, mint felét, 12 milliárdot saját maga teremti elő a megyeszékhely, 8,7 milliárdot pedig az állam biztosít. Az állami támogatások kapcsán a Jobbik képviselőjéhez hasonló kritikát fogalmazott meg az MSZP is, ugyanakkor képviselőjük elismerően szólt a költségvetés egészéről.A Fidesz képviselői szerint több forrás jut az oktatásra, a közművelődésre, a kultúrára, a sportra, odafigyeltek az egészségügyi és szociális ágazat igényeire, de sikerül megőrizni a városüzemeltetés színvonalát is.Szalay Ferenc polgármester zárszavában arról beszélt, hogy a város működése, fejlődése biztosított, az elmúlt két évben jelentősen nőtt a helyi adóbevétel és arra kérte a képviselőket, hogy lelkiismerete szerint mindenki hozzon felelős döntést.A város 2015. évi költségvetését végül 15 igen és 2 nem szavazattal fogadták el. Egyedül a Jobbik nem támogatta az előterjesztést, a bal oldal három képviselője viszont igen – ez utóbbira szintén nem igazán volt még példa.
A testület elfogadta azt a rendeletet, amely a szociális ellátások átalakítása miatt a helyi támogatásokat tartalmazza. Ahogy a polgármester fogalmazott, csak az elnevezések változnak, a tartalmak nem, azaz a város a korábban megszokott módon segíti tovább a rászorulókat.
Folytatódik a közfoglalkoztatás is, ennek feltételeit saját hatáskörben az önkormányzat továbbra is megteremti, ez 752 embert érint.
Egy törvény értelmében nem működhet tovább intézményi formában a Szigligeti Színház. Erre a feladatra egy nonprofit gazdasági társaságot alapít a város.Hét új közterületi elnevezéssel is meg kell barátkoznia a szolnokiaknak. A változások közül a legjelentősebb, hogy a Gorkij út az idén elhunyt Simon Ferenc szobrászművész nevét kapja.