Az országgyűlés döntése alapján, 2000 óta minden év február 25-én a kommunizmus áldozataira emlékezünk országszerte. 1947-ben ezen a napon tartóztatták le Kovács Bélát, a Független Kisgazdapárt főtitkárát. A politikus elfogása azt bizonyította, hogy a kommunista párt erőszakos hatalomátvételt készít elő. Az emléknapon a szolnoki áldozatra délután a Tisza Szálló falán elhelyezett emléktáblánál emlékeztek.
A Tisza Szálló falán elhelyezett emléktábla azoknak a neveit őrzi, akik 1919-ben, a Tanácsköztársaság idején vesztették életüket Szamuely Tibor kommunista politikus rémuralma alatt.
A vöröskatonák május 3-án délután foglalta el Szolnokot. Néhány óra múlva megérkezett Szamuely és kísérete. Sorra tartóztatták le az embereket, sokakat a nyílt utcán lőttek agyon. Nem válogattak, a 17 éves tanulót éppoly kegyetlenül ölték meg, mint a földbirtokost, vagy a kereskedőt. Győri Péter Benjámin beszédében az emlékezés fontosságára hívta fel a figyelmet.
A kommunizmus áldozatainak emléknapjáról 2000-ben döntött az Országgyűlés. Azóta minden évben sor országszerte tartanak megemlékezéseket, hogy figyelmeztessenek egy letűnt korszak történéseire és arra, hogy hasonló ne fordulhasson elő többet.