Jégre menni tilos, ennek ellenére mindig akadnak, akik ezt megteszik. A katasztrófavédelem és a társzervezetek szakemberei ma azt gyakorolták, hogyan kell kimenteni a jégbe szakadt áldozatot.
Ember a vízben. Ez csak gyakorlás. Hogyan kell szakszerűen a jégbe szakadt áldozatot kimenteni.
A katasztrófavédelem szakemberei, az Életjel Mentőcsoport, a Polgárőrség és a Mentőszolgálat munkatársai minden évben gyakorolják a jégből mentést. Ma is többször mentek jégre, hogy a lehető legaprólékosabban rögzüljenek a teendők.
Hogyan közelítsék meg a sérültet, hogyan húzzák ki, miként rögzítsék az arra alkalmas eszközön, és hogyan adják át a mentőszolgálat munkatársainak, akik a szakszerű ellátást elvégezhetik.
A Holt-Tisza jege néhol már eléri a 10-12 centiméter vastagságot, ennek ellenére tilos rámenni, hiszen -a szakemberek vizsgálatai szerint- a parttól távolabb több olyan szakasz is van, ahol életveszélyes. A gyakorlat alatt is többször hallották, hogy már a parthoz közel is repedezik a jég amikor rálépnek. A folyóvizek jegére lépni sohasem szabad, a tavak és holtágak befagyott vizén pedig jelenleg Szolnoknál tilos tartózkodni. Azok akik ezt megszegik, akár több ezer forint pénzbüntetéssel is súlythatók.