Az elmúlt évek legnagyobb haltelepítését hajtotta végre hétfőn- és kedden a Közép-Tisza-Vidéki Horgász Egyesületek Szövetsége. Az intervenciós halvásárlást az agrárminisztérium koordinálta. A Tiszába került nagyméretű példányok fogása azonban a hétfőn életbe lépett fajlagos tilalom miatt egyelőre tilos. A megyében mégis akad egy olyan vízterület ahol a korlátozás nincs érvényben.
Fél tizenegykor érkeztek az élőhal szállító teherautók a református templom alatti sójához… Ezt követte a halcsúszdák felszerelése. A maihoz hasonló méretű haltelepítés még nem volt korábban a megyeszékhelyen. Az un. intervenciós halvásárlást az agrárminisztérium koordinálj a MOHOSZ- al és a MAHAL- lal karöltve. A Közép-Tisza-Vidéki Horgász Egyesületek Szövetsége összesen 630 mázsa halat telepíthetett a kezelésében lévő vizekbe, tudtuk meg a szövetség titkárától- Donkó Pétertől.
“Ebből 385 mázsa három nyaras fogható méretű ponty került kihelyezésre az elmúlt napon és a mai napon a Tisza folyóba, illetve a múlt hét folyamán ebből már 186 mázsa három nyaras pontyot foghatnak a horgászok a Nagykunsági- főcsatorna nyugati ágában.”
A halakra csak ott- tehát a Nagykunsági- főcsatornában lehet horgászni, mivel a hétfőn életbe lépett fajlagos fogási tilalom a Tiszára és a Karcagi kettes főcsatornára vonatkozik. A ma Szolnoknál kihelyezett pontyok egy része biztosan a környéken marad, míg többségük vándorlásba kezd.
“Vannak mérések, vannak kutatások, hogy egyes egyedek nagyon messzire is el tudnak úszni- a Körösben is fogtak már tiszai telepítésből halat, de az elmondható, hogy, illetve a tapasztalataink alapján az elmúlt három évben elmondható, hogy abból a halból amit a szövetség is kitelepített a Tisza folyóba a halmentések során találkoztunk, illetve a horgászok is fogják, tehát a fogásokból is lehet látni, hogy nyilván egy részük keresi a helyét, de zöme a folyóban itt megtalálja azt a területet ahol ő megtalálja az életfeltételeit és megmarad ezen a területen.”
A Közép-Tisza-Vidéki Horgász Egyesületek Szövetsége ma a kezelésébe tartozó Bács- Kiskun megyéhez tartozó Tiszaugon is telepít- így Tiszaroffal, Nagykörüvel, Nagyrévvel és Szolnokkal együtt a folyó teljes középső szakaszát lefedi a nagyszabású halkihelyezés.