Április 21 a bölcsődék napja Magyarországon. 1852-ben Budapesten a Kalap utcában e napon nyitották meg hazánk első bölcsődéjét. Annak pedig éppen 10 éve, hogy ünnepeljük e napot. A megyeszékhely 7 bölcsődéjében több mint 600 kisgyerek napközbeni gondozását csaknem 200 szakember látja el. A veszélyhelyzet miatt ma online ünnepeltek.
A bölcsődék létrejötte szorosan összefüggött a nagyipari termeléssel. A mosodákban, textiliparban dolgozó nőket segítette az intézmény, melyet elsőként Párizsban nyitottak 1844-ben. Pár év múlva világszerte már 400 bölcsőde működött, leginkább egyházi létesítményként. Magyarországon 1852-ben alakult meg a bölcsőde-egylet Brunszvik Júlia támogatásával, aki az első magyar óvoda alapítójának Brunszvik Teréznek volt az unokahúga. Április 21-én a Kalap utcai bérházban nyílt meg hazánk első bölcsőéje, ahol 5 szobában 38 gyerekről gondoskodtak. Mára nélkülözhetetlen intézményhálózattá fejlődtek a bölcsődék, sőt ezekben az években újabb fejlesztés tapasztalható.
Ma 51 ezer férőhely van hazánkban, amit 2022-re 70 ezerre növelnek. Szolnok 7 bölcsődéjébe 624 kisgyermek “jár”. Csaknem 200 szakember dogozik a mindennapokban a kicsikkel. A Bölcsődék Napját Szolnokon a veszélyhelyzet és Dr. Koncz József főorvos, egykori igazgató márciusi halála árnyékolja be. A területen dolgozók ma online ünnepeltek a Magyar Bölcsődék Egyesületének kisfilmjével.